| Vodafone95 a întrebat:

Trucuri de albit dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Detartraj facut la un cabinet stomatologic.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Îi speli.

| marin81 a răspuns:

Fara cafea si tigara, asta e prima conditie, dupa aia te speli cu bicarbonat in fiecare zi

| Valentyna290497 a răspuns:

Spalare de 3ori/zi
Foloseste apa de gura
O pasta foarte buna
Rezultatele vin dupa un timp mai indelungat

| alexutzu1981 a răspuns:

Incearca o solutie de albit dintii. Eu am folosit niste plasturi acum cativa ani care au dat rezultate. Pretul a fost cam 140 lei. Cel mai indicat ar fi insa o albire profesionala facuta la stomatolog. Poate costa putin mai mult dar nu risti sa capeti vreo sensibilitate sau sa dai banii degeaba pe produse ineficiente.

| IAmSam a răspuns:

Salut.
Incearca cu bicarbonat de sodiu dar, de 2 ori maxim pe saptamana ca altfel iti strici smaltu. Poti incerca si cu sare de bucatarie sau zeama de lamaie. Eu folosesc de o luna bicarbonat si se vad diferente.