| anonim_4396 a întrebat:

Un consum prea mare de alimente bogate în proteine zilnic poate dăuna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnNaa67 a răspuns:

Eu iti zic ca dimineata sa mananci asa:
3 felii de paine prajita cu ou cu o canuta mica de ceai... sa te saturi
Amiaza:
UN sandvis delicios cu doua chifle o felie de salam si o bucata de varza, pe langa sandvis mai adaugi o supa slaba
Seara :
Doua ochiuri prajite... Apropo pe la Amiaza poti sa mananci vre'o doua dulciuri, dar nu uita sa mananci si fructe.

4 răspunsuri:
| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ti se calculeze cantitatea de proteine de care organismul tau are nevoie. Bineinteles ca orice dezechilibru de vitamine, minerale si proteine poate dauna in timp. Succes!

| ana75 a răspuns:

Da,cu timpul se poate dezvolta guta(prin acumulare de acid uric)

| cLeILa a răspuns:

Buna hooligan,uite este bine ca mananci sanatos,dar un consum prea mare poate duce la greturi,dureri de burta,este bine sa mananci atat cat corpul tau iti poate oferi,incerca sa mai reduci, dar nu te speriua, nu e nici o problema. fundita plzzz?

| Ropidox a răspuns:

Te poti ingrasa!