| ReignForest a întrebat:

Unde găsești măști medicale colorate? Am văzut la tv și roz,mov, roșu, galben portocaliu și chiar și verde.Am luat de la supermarket(Kaufland) măști cu negru și albastre. Cele colorate se găsesc la farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Roz am vazut eu la unele farmacii, recomand doar masti de astea de unica folosinta si masti FFP2 nicidecum cele de bumbac

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îți recomand AliExpress. Scrii "mask for virus protection" și găsești de la mască simplă până la KN95, FFP2, FFP3, toate culorile. Dezavantajul este că vine comanda destul de greu (3-6 săptămâni).

| alina2k18 a răspuns:

Pe eMAG.

| Flavianadx a răspuns:

Eu am fost prin malluri dupa masti si acolo am gasit doar de panza. Mai raman variantele cu supermarketuri si farmacii happy