| InYourMind a întrebat:

URGENT! AJUTOR! URGENT!
Cum pot sa slăbesc 10-15KG pana pe 10 AUGUST INCLUSIV?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu ai cum. E imposibil sa dai jos atata in 10 zile. Aparte o liposuctie majora, si dureaza recuperarea.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Păi ce greutate ai acum?

| Flavianadx a răspuns:

Ce-ai patit de vrei asa urgent? Eu stiu o metoda... 5 kg intr-o saptamana, dar nu e chiar asa sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

In afara de liposuctie, nu prea stiu

| InYourMind explică (pentru JOHNtheADVISOR):

75 și vreau sa ajung măcar la 50 per total vreau sa ajung la 48

| InYourMind explică (pentru Flavianadx):

Tocmai am.aflat ca ai mei merg la o nunta pe 11 și am o.rochie care îmi e strâmtă și dacă îmi iau alta mai mare se vede kg în plus fata de 2 ani în urma

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru InYourMind):

La ce înălțime?

| InYourMind explică (pentru JOHNtheADVISOR):

1,68

| gabicoo a răspuns:

Faci saună!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Flavianadx):

E posibil și fără înfometare, cu mult sport, fructe, legume și să nu mai mănânci nimic după 18.

| christall a răspuns (pentru InYourMind):

Nu-ti strica sanatatea pentru NIMIC in lume! Slabeste sanatos, putin cate putin...Mananca mai putin, nu mai manca paine, dulciuri, nu mai consuma sucuri acidulate si nu mai manca nimic dupa ora 18 ( poti sa bei apa).

Răspuns utilizator avertizat
| h379m3973423 a răspuns:

Trăiești cu apă 9 zile.
Omul cică trăiește și 3 săptămâni fără mâncare. Testează și tu laughing

| Ushtria a răspuns:

Nu manca

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru InYourMind):

După mine la înălțimea asta ar trebui o greutate de 50 -55 kg maxim.Să nu forțezi organismul și să te îmbolnăvești, surplusul de 20 kg îl poți topii în aproximativ 3 luni de zile.Fiecare organism este unic. Dietele,pastilele sunt o porcărie,acestea ție îți fac rău,posibil și să cauzeze moartea și fac bine celor ce le comercializează.Fă mișcare, mergi pe jos, aleargă prin parc, plimbări cu bicicleta, de mâncat nu consuma pâine cu cartofi, sau cu orez.Consumă fructe, legume, carne de pește, de pui, brânzeturi, lactate însă cum am mai scris nimic după ora 18.Consumă doar apă, fără sucuri carbogazoase.Foarte importantă este de asemenea odihna, cel puțin 8 ore pe zi.Nu te îngrijora cu rochia, se poate modifica.Îți mai spun un lucru, organismul uman are de suferit dacă nu ești fericit pe interior, dacă ești supărat, dacă ai probleme care te frământă, astea îți modifică organismul.Starea ta sufletească se reflectă în exterior, așa că nu te mai întrista din toate nimicurile dacă vrei să și te menții după ce vei slăbi.

Răspuns utilizator avertizat
| BunnyHoop a răspuns:

Nu poti big grin

| Andresso a răspuns:

Poti, este posibil, sa te apropii, dar trebuie zilnic sa alergi minimum 10 km, sa mananci numai legume(salata, hai sa zicem ca mananci si oua) si fructe.
Cel mai bine e sa alergi cat mai mult, asa vei slabi frumos si repede.

| Sophieka a răspuns:

Nu faci asa ceva... Pana pe 10 august sanatos ar fi sa slabesti maxim 2 kilograme.

Inseamna ca ai un eveniment sau ceva din moment ce ai fixat o data si tot asta inseamna ca nu ai grija de tine si nu te iubesti!
Trebuia sa ai un corp frumos cu mult inainte de data aceasta, asa, pentru tine, dar tu vrei sa slabesti pentru a impresiona sau pentru a te simtii bine in ceea ce vei purta.

Daca vei vrea sa slabesti 10-15 kg, o vei face avand grija de ceea ce mananci, sau mergand la un nutritionist, sau facand sport... Si vei vedea pe cantar si in oglinda ca ai dat jos vreo 10 kg cam prin 10 octombrie.

| UserRo10 a răspuns:

Deficit caloric. Incearca sa faci mult sport si sa nu mananci mai mult sau putin de 1200 calorii

| Panamax a răspuns:

Stiu o metoda cum sa mai pui 15.

| Panamax a răspuns:

Am vazut o emisiune cu o grasana care a reusit sa slabeasca in 10 zile 7 kg.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mănânci nimic, doat apă, și mai și alergi zilnic.

| SkateFunk a răspuns:

Du-te la spital si spune-le sa iti amputeze o mana sau mai degraba un picior....ca alta solutie mai rapida nu exista. Sau ia-ti o banda de alergat sau o bicicleta fitnes si alerga non stop pana in 10 august daca ai reusit sa slabesti pana atunci felicitari, mission acomplished, daca nu asta e.

| Lukasssz a răspuns:

Nu mananci big grin

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu mănânci. Deși, deoarece va fi o pierdere bruscă în greutate, corpul tău va reacționa urât.

| MrAM a răspuns:

Ai sanse mai mari sa castigi la loterie, serios vorbind. Insa intr-o perioada de timp rationala se poate, printr-o dieta adegvata si sport.Mult sport si consistent, nu azi da maine ba.

| Ushtria a răspuns:

Slabeste ca nu se uita nici unu care arata bine la tine laughing

| InYourMind explică (pentru Ushtria):

Am deja iubit dacă tot te freacă grija