| barosanu69 a întrebat:

Urgent! Ma doare foarte tare umarul (nu stiu de ce, nu am cazut, nu m-am lovit la el.), ce pastila sa iau pe post de calmant? Algocalmin, paracetamol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nurofen,No Spa, Ketonal. Unul din ele.Sunt eficiente
Daca nu trece du-te la doctor.Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai cazut si nu este fracturat, pentru atata lucru nu trebuie sa iei nimic! Sunt dureri de la cresterea oaselor, perfect normal in perioada adolescentina.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Paracetamol. Încearcă ceva mai tare sa îți treacă mai repede. Aulin sau Ketonal.

| cosminandrei96 a răspuns:

Ar putea fi de la faptul ca ai dormit rau? Paracetamolul stiu ca este potrivit pentru dureri de genul asta, Dar daca te doare atat de tare, bine ar fi sa mergi la un doctor, nu sta niciodata cu durerea pur si simplu!