| AlexOw a întrebat:

URGENT PLSSS.
Vreau sa scot un dinte care se mai tine un milimetru de carne dar mi-e frica, ma cam doare, NU MA LUATI CU -du-te la dentist- happy

DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mesteca indelungat paine pe aceea parte, impreuna cu un snitel.
Dintele se va slabi si va iesi singur.

| marinaru777 a răspuns:

La dentist iti face o injectie si amoarte locul nu vei simti durere deloc pe probate, altfel nu mai scotea nimeni dintii/masele.

| TheCrusader a răspuns:

Sterge-l de saliva usor cu un servetel, prinde-l bine si trage tare deodata. Nu ai sa simti nimic.

| InteractiV a răspuns:

Incearca sa il legi cu o ata si pune pe altcineva sa il traga, asa nu o sa iti mai fie frica, nu o sa simti nimic.

| Bianca20055 a răspuns:

Mănâncă un mar, îl vei gasi acolo laughing