| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Stiti care sunt simptomele glandei tiroidiene sau nodulilor, sau cum se zice, cum se poate vindeca, in afara de calea chirurgicala. Dati-mi si tipuri de tiroide si cum se pot remedia. In special cea care provoaca ingrasarea in exces. Cum se poate vindeca tiroida de ingrasare prin cale naturista la o persoana de 40-45 ani? Va rog, urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Jasm a răspuns:

Cea mai buna modalitate de vindecare a orice, pe cale naturista este prin adoptarea unui stil de viata sanatos care sa includa o alimentatie bazata pe cruditati, excluzand pe cat posibil alimentele de origine animala si alimentele procesate.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se numește hipotiroidism!
Un consult de medicul endocrinolog, analize de sânge, ecograf, etc.
Pa, pa.