| InAnotherLife a întrebat:

Va exista obligativitatea vaccinării în universități?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca nu atat timp cat nu exista o lege in acest sens. Dar sigur ca face viata mai usoara daca colectivul e vaccinat

| InAnotherLife explică (pentru suntserios):

Că poate nu vreau sa mă vaccineze de exemplu și să respect doar condiția de "mască".

| suntserios a răspuns (pentru InAnotherLife):

Nu te vaccina treaba ta, doar sa iti asumi ca vaccinati vor avea avantaje gen participarea fizica la curs, poate un loc in camin cine stie.

| sierra1 a răspuns:

Doamne-ajută!

| InAnotherLife explică (pentru sierra1):

Care "Doamne"? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru InAnotherLife):

Care doamne vrei tu, doar să fie așa

| RobertMoon a răspuns:

Asta va depinde de fiecare universitate. Daca incepe valul 4 probabil se vor închide iar facultățile, iar prezența se va face la anumite laboratoare esențiale. Nu exista nicio lege legata de beneficii pentru cei vaccinați, dar probabil vor apărea cat de curând. Nu vad nicio diferență între a sta într-un avion cu încă 100 de persoane unde îți trebuie test/vaccin și statul într-o sală de curs.