| Happiness_8100 a întrebat:

Va rog ce imi puteti recomanda pentru a scapa de raceala rapid? Acum sunt sarbatorile iar pe mine m-a prins raceala!

Va multumesc mult de tot:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roberta00 a răspuns:

Coldrex si klacid ia cate 3 zile din fiecare (dimineata si seara)
Bea multe ceaiuri.Mananca multe fructe, Stai in plapuma ca sa transpiri ca asa vei scapa de raceala, aeriseste camera mai des ca sa iese virusii de acolo, ia paracetamol sinus
Cam atat.Insanatosire grabnica!
Si craciun fericit si LMA!

6 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Oscilococcinumlaughingstiu ca are o denumire mai ciudata dar e foarte bun...
strepsils
vitamine
coldrex si muuuultttt ceai. aa si infuzii cu ceai de musetel.la mine astea functioneaza cel mai bine... sper sa iti treaca cat mai repedewinking!

| ionela_1761 a răspuns:

Ceai fierbinte cu lamaie, infuzie de ceai sau sare gronjoasa incalzita putin api o pui intr-o batista si pui pe gat sau la capul pieptului.

Sarea scoate raceala din corp multa sanatate.

| sunset a răspuns:

Poti incerca un ceai fierbinte cu lamaie si miere.
Deasemenea poti lua Fervex, sau Nurofen raceala, si gripa.
Nu uita sa te imbraci foarte bine, cand iesi din casa si sa iti iei ceva pe cap.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce mai? sarbatori sunt si la anul, da o raceala cine stie cand mai prinzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ceapa multa, cu sunca si cu usturoi. In 2 zile t lasawinking.

| geo_9829 a răspuns:

Cateva plicuri Theraflu.Sunt f bune pentru raceala si scapi usorwinking