| lisa_3280 a întrebat:

Va rog din suflet, cine poate sa ma ajute cu un sflat! 5 luni in urma am racit la vezica, cred, pentru ca dupa citeva zile am simtit ca merg din ce in ce mai des la baie, dar fara sa ma usture sau sa ma doara ceva. Am fost la doctor, mi-am facut analizele si mi-a iesit totul bine, asa ca mi-a zis ca nu am nimic dat tratamentul pe care mi l-a dat ma ajutat pentru putin, dupa care am incput iar sa urinez des. Merg la baie de obicei la 2-3 ore, nu beau multa apa, ba din contra si uneori am senzatia ca mi se umple foarte tare vezica si nu o pot goli pina la capat. Nu inteleg ce se intimpla? Cine ma poate ajuta cu vreun remediu sa scap de problema asta, daca ati avut asa ceva, va rog mult sa imi scrieti! va implor ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bea multe lichide (minim 3 litri pe zi) si stai la caldura. Vezica iti este iritata din cauza urinii prea concetrate. Daca bei minim 3 litri de lichide pe zi, in 4-5 zile lucrurile se vor ameliora semnificativ (atata timp cat continui sabei lichide).

| ATHOS a răspuns:

Varianta optima ar fi sa consulti un urolog!
Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Ma cheama Dan, sunt baiat si de cateva zile, merg la baie din 5 in 5 minute! Simt ca ma scapa intr-una, dar faza e ca atunci cand fac ies doar cativa stropi. Stii cumva Cum pot scapa de aceasta problema? VA IMPLOR PE TOTI CEI CARE CITITI ACEST MESAJ SA MA AJUTATI!