| anonim1111234 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati! E urgent! De aproximativ 1 luna aproape toata ziua am frisoane,foarte rar fac febra si nu sunt nici racita! Sunt minora, am 13 ani! Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La 13-14 ani ar cam trebui sa te inveti singura sa discuti personal cu medicul generalist(de familie). Ai doua maini si doua picioare. Stii deja sa vorbesti in limba romana. Iti cunosti medicul. Ce mai astepti? Nu mai esti la varsta la care sa primesti indicatii si,pentru a nu mai trage lumea de tine, fa lucrurile de una singura! In curand, vei deveni persoana fizica, dupa ce vei primi buletinul, practic. La 18 ani trebuie deja sa te descurci in societate, acum doar te pregatesti. Sanatate!

| Crash94 a răspuns:

Părinții tăi nu au remarcat starea ta?
Vorbește cu ei, mergi la medicul de familie pentru început!