| username2468 a întrebat:

Vă rog frumos să-mi spuneți care pastile pentru memorie sunt bune, le-ați încercat și își fac efectul: MEMOPLUS, BILOMAG sau HIMALAYA MENTAT (dacă știți și alte denumiri aș dori să mi spuneți)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Toate au efect placebo.

| Furnicuta000 a răspuns:

Magneziul e esential pentru asta. De fapt memoplus ala are ca ingredient principal magneziul. Si sa stii ca ciocolata neagra cu minim 70% cacao e cea mai buna sursa de magneziu care exista.
Asa ca nu mai da banii pe pastilele alea ca sunt o pacaleala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilobil sunt bune dar pentru un efect mai bun consuma zilnic nuci + bilobil.

| VasileDumitrescu a răspuns:

Cea mai buna varianta sunt nootropicele, studiaza mai multe pe siteul https://nootropiceromania.com/