| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Va rog raspunsuri! Buna in legatura cu Dieta Balerina cu ce scrie in paranteza pot inlocui?
Ora 8:00 – 1 cafea. (un ceai)
- Ora 10:00 – 2 oua fierte (2 cartofi fierti)
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii (suc natural)
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba ( un fruct)
Este buna aceasta inlocuire pot slabi?
Dar vreau sa va mai pun o intrebare daca am probleme cu tensinea (prea mare) pot sa o tin? si daca eu am avut probleme cu magneziul am luat tratament 2luni acum numai iau dar cateodata sunt ametita pot tine dieta? Multumesc de raspunsuri :* Eu trebuie sa tin dieta pentru ca sunt mica si chiar pentru. tensiunea mea nu e bine sa fiu grasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti inlocui cafeau cu ceai verde. In nici un caz nu poti inlocui oul (care contine proteine si lipide, fara pic de glucide cu cartofii care sunt aproape 100% glucide). Nu poti inlocui sucul de rosii cu nimic, nu poti inlocui lactatele cu fructe fiindca ajungi sa nu mananci deloc lactate.
Dieta este una extrem de drastica, o poti tine numai daca iti permite medicul nutritionist si sub atenta lui supraveghere (sa mergi o data la 4-5 zile la medic pentru consultatie si sa faci analize de sange o data la 10 zile) pe toata durata curei si cateva saptamani dupa aceea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa consulti un medic, daca ai avut sau ai probleme pentru ca nu este de joaca.Numai bine.

| wallent1n a răspuns:

Este cam putin de mancare sincer.Corpu trebuie sa te mentina in viata cumvawinking, deci mai adauga ceva la dieta asta si daca chiar vrei sa slabesti apucate de un sport adevarat. Asta da rezultate suta la suta ori poti sa alergi in fiecare zi ca si asta merge...Si cu tensiunea ta as evita cola, pepsi, cafea, tigara, alcool, daca chiar vrei ceva alcool iti recomand Vinul albwinking
ai grija de tinewinking