| Theformer a întrebat:

Va rog un sfat pls, daca manci prea multe banane si mere intr-o zi, cam 4 banane 4 mere, pot ajunge sa-mi produca boli de inima si sa ma ingras foarte tare? De la un timp am tot mai multa pofta de mancare si am cam trecut de la dulciuri la fructe( mancam destule dulciuri).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

4 banane si 4 mere, nu sunt multe. Fructele nu dau boli de inima. Poti sa le maninci linistit dar treptat, in cursul zilei, nu toate odata.

1 răspuns:
| JackBoston a răspuns:

Stiam ca nu ai voie mai mult de 6 banane pe zi din cauza potasiului pe care il contin, dar merele cate 2 kg pe zi e cel mai sanatos.