| calinescusilviuta a întrebat:

Veti rade, dar nu am ce sa fac.
Exista posibilitatea ca atunci cand casti sau cand musti ceva sa ti se disloce falca sau o parte din mandibula? Pentru ca eu am cascat foarte mult/tare si acum ma doare ingrozitor. Si nu, nu a trecut. Ar fi cazul sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sammy7 a răspuns:

Se numesc cracmente sau crepitatii! Sunt probleme ale articulatiei temporo-mandibulare! Sunt destul de frecvente in randul populatiei...
Da du-te si fa un control.

| sammy7 a răspuns:

P.s: Nu e motiv de ingrijorare