| SuperSaiyan4 a întrebat:

Ma doare ingrozitor o masea, cum as putea face sa nu ma mai doara asa tare pana cand merg luni la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Nurofenul este foarte bun. La fel si gheata.

| VeveritaBestiala a răspuns:

Pune niste gheata, sau cere sfatul farmacistului sa-ti dea niste antiinflamatoare, dar tin minte ca era un praf anestezic care te amortea pentru o ora si nu mai simteai durerea.

| lunathemoon a răspuns:

Poti sa iti pui niste gheata pe obraz in locul unde te doare maseaua =D

| adych a răspuns:

Poti lua si ketonal care este foarte puternic si se utilizeaza minim de 2 ori pe zi, dar iti garantez ca 10 ore nu vei mai avea nici o durere.

| νααℓι a răspuns:

Algocalmin fiola sa iei sunt foarte bune iti alina durerea de masea eu intotdeauna iau cand ma doare maseau si in vreo 15-20 min isi face efectul!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Emosiya a răspuns:

Ia un nurofen pentru durere.Ii foarte bun.