| Majj a întrebat:

Vitamax si Centrum sunt 100% naturale sau contin si vitamine sintetice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Centrum si Vitamax sunt niste prostii. Scuze ca-ti spun asta dar asa e. happy Cine le ia are tendita de a trai mai putin decat cei care nu le iau. Acestea contin foarte multe vitamine sintetice. De fapt... vitaminele sintetice nu sunt vitamine thinking acestea accelereaza procesele chimice, atata tot.
O zi buna! happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Majj explică:

Chiar iti multumesc pentru avertisment. Sunt foarte sceptic in privinta produselor din ziua de azi. Santatate!

| memeitza a răspuns:

Nu stiu prea multe despre vitaminele din farmacii dar imagineaza-ti un producator de medicamente care produce vitamine naturale? ieftine si in cantitati uriase. de unde atata naturalete?

eu folosesc vitamine NUTRILITE si ei au propriile ferme organice ei se ocupa de cultivare recoltare procesare si distributie. nu vrea sa exagerez. eu am folosit si vitamine de la o firma romaneasca in care am inca incredere dar acum folosesc NUTRILITE desi pretul este mai mare decat al produselor cu super reclame tv din farmacii, insa consider ca sanatatea este cea mai scumpa si vedem asta doar cand o pierdem si ne alocam resurse de multe ori mai mari pentru a incerca sa o recuperam, daca mai este posibil. te pot ajuta si cu alte detalii despre aceste suplimente alimentare. dar pot sa-ti spun sigur ca fara o alimentaie buna si cat mai sanatoasa aceste suplimente oricare ar fi ele nu au nici o valoare. si miscarea e esentiala.
o zi buna si multa sanatate