| Duhovnicul a întrebat:

E cineva care a incercat suplimentul de vitamine si minerale Centrum sau Vitamax? Ati simtit ceva imbunatatiri?
Sunt recomandate pentru lipsa de energie? Ce efecte secundare au?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, nu poti lua orice fel de vitamine la orice varsta pentru ca necesarul (si dozajul) vitaminelor difera de la adulti la adolescenti/copii. Cel mai bine sa-ti recomande medicul, nici sa iei prea multe nu e bine si poate iti lipseste ceva ce se nimereste sa nu fie in vreunul din cele mentionate de tine. Eu am luat Vitamax si dupa 3-4 pastile a inceput sa ma usture stomacul, asa ca nu le-am mai luat. Fiecare organism cu ale lui, deci cel mai bine vorbeste cu medicul de familie la care mergi de obicei.

| Caro34 a răspuns:

Ideea este ca difera de la om la om fiindca fiecare suntem unici si irepetabili! In general, ai pofta de mancare mai buna, altii nu mai pot manca deloc; te ingrasi putin si ai energie, altii au energie si nu pun nimic pe ei; insa trebuie citit prospectul si tratamentul trebuie facut cu pauze; efectul e uneori si mai tarziu. O prietena cand a luat medicamentul nu a observat nimic si la un an dupa terminarea tratamentului s-a ingrasat 10 kg. Mare atentie totusi cu vitaminele fiindca daca-s multe, iar nu-i OK! Numai bine!

| SimonaCristina a răspuns:

Am luat vitamax 10 zile si a fost foarte bine, doar mi-a crescut putin pofta de mancare, insa daca te controlezi nu vei lua in greutate si te vei simti plina de energie. Funda?

| vangaelis a răspuns:

Vitamax este mult mai indicat. Mai ales pentru problema ta de adineauri.