| AvalohAlyn a întrebat:

Vitaminele iti dau energie? In cat timp isi fac efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Carbohidrații îți dau energie, nu vitaminele.
Vitaminele au alt rol, mai mult ajută la asimilarea nutrienților.
Vitamina C luată din citrice ajută la metabolizarea fierului.
Vitamina D ajută la fixarea calciului în oase.
Vitaminele din complexul K ajută la întreținerea danturii.
Înțelegi tu...

| ovidiu123432 a răspuns:

Unele iti dau energie si isi fac efectul in 10 min maxim din cate stiu.