| măcheamăăăî a întrebat:

Voi ce folositit ca sa aevti dintii mai albi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

Ai nevoie de : o periuta de dinti, o lamaie si un plic de bicarbonat. La o lingurita de bicarbonat pui cateva picaturi de zeama de lamaie pana obtii o pasta. Periaza-ti tintii cu acea pasta o data pe saptamana(nu de mai multe ori) si o sa ai dinti mai albi.
Crede-ma, metoda asta am incercat-o pe dintii mei si chiar da rezultate. In caz ca ai dubii:
http://www.youtube.com/watch?v=yd40HBTA4Rw

36 răspunsuri:
| AndreeaRox a răspuns:

Sucul de lamaie (prin aplicarea catorva picaturi pe periuta de dinti, in cantitati mici pentru ca altfel iti poti deteriora smaltul dintelui) De asemenea poti folosi bicarbonatul de sodiu sau sarea de bucatarie (tot in cantitati mici, presarate pe periuta) Ar mai fi pasta pentru albirea dintilor: iti recomand colgate advanced whitening sau blend-a-med 3d white lux. O metoda ceva mai costisituare ar fi apelarea la tratamentele stomatologice.

Bafta!

| FemeiaPisică a răspuns:

Eu folosesc bicarbonat de sodiu alimentar pentru albirea dinţilor.

| Bianca306 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Da cel mai bun e bicarbonatu de sodiu alimentar

| ElenaSA a răspuns:

Poti sa faci tratament la stomatolog.Ma indoiecs ca o pasta de dinti poate sa-ti albeasca dintii instantaneu.

| Latinmoon a răspuns:

O pasta de dinti de calitate!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic! Doar pasta de dinti cu efect de albire de la Colgate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dinţii albi.Nu folosesc nimic decât pasta de dinţi cu care mă spăl de 2 ori pe zi.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Nici la mine nu-s galbeni, dar mereu am tanjit dupa dinti stralucitori happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta de dinti.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Da,si eu.La tine functioneaza? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nu am eu cei mai albi dinti CA CAnd eram mic imi era cam lene sa ma spal zilnic pe dinti dar sa stii ca-s multumitbig grin

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Caca maca laughing Vai, lenes mai esti! big grin Ia-ti o periuta electrica...dar stai, stiu cat e de lung drumul pana la baie waiting

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

N-am banisad laughing
Acum ma spal zilnic ca-s baietel vrednictongue

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Ee,asa mai zic si eu happy. Cu Aquafresh in trei culori te incanta de trei ori (iubesc mini-melodia aia laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Daca nu ma insel periuta mea de dinti e chiar Aquafreshlaughing

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Du-te,e tare! laughing Un nou lucru in comun : ne place Aquafresh laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nu-mi place Aquafresh cum nu-mi place nici forima care produce periute de dinti. Pur si simplu, pe asta am gasit-o la magazin, pe asta am luat-o.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Cunosc "experienta" :te duci la magazin si ce gasesti, aia iei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nu prea fac mofturi la periute, mai ales daca-s ieftine.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Nici eu, oricum le chimb destul de des ca se tocesc repede(la ce dinti tari am eu laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Eu apas prea tare, ca in mintea ma asa se curata mai bine dintii, si nenorocesc sarmanele periute.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Bietele firicele de plastic! Au parte de un tratament nu prea frumos.
Asa apasam eu cand eram mica si ma spalam pe dinti o data pe saptamana laughing
Mama zicea :"Spala-te,Iulia, pe dinti si pe fata! " Si eu " Da, mama, da"
Luam doua degete, le stropeam cu apa si -mi mangaiam pleoapele cu ele laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Eu nici acum nu ma spal pe fatalaughing
Ups, nu trebuia sa zic asta.

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

O sa faci uridori sau cum se cheama aia si o sa ti se lipeasca ochii si n-o sa mai vezi bine laughing
Mai grav era la mine cu spalatul parului!

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Nici parul nu-l spal prea des ca nu mai sade cret si se micsoreaza incat toata lumea ma-ntreaba "te-ai tuns?"

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Pai sa nu te speli, sa fie cret, cret happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Am inteles, sa traiti!

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

Nu-s eu genul care comanda big grin, dar nu suna rau "Sa traiti, am inteles!" laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

:*

| măcheamăăăî explică (pentru anonim_4396):

:*pup

Răspuns utilizator avertizat
| sergiu2 a răspuns:

Pasta de dinti

| măcheamăăăî explică (pentru sergiu2):

P-asta o folosesc de cel putin trei ori pe zi, mersi oricum!

| Ubitzik a răspuns:

Pasta de dinti