| SlowLikeSnow a întrebat:

Voi cum ati slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Buna Sentimentehappy Problema slabitului nu e una mare asa cum pare.
Nici macar nu trebuie sa te infometezi(pentru ca infometatul te imbolnaveste)
Iata ce trebuie sa faci:
Ce simplu eee!happy, Foarte simplu! iata ca sa mananci, si ce sa nu mananci.(desi parintii mei sunt grasi) eu am ajuns la 26 de ani, si tot nu m-am ingrasat!
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaciwinking.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Oua fierte(ouale de oras sunt slabe) deci ouale de oras nu te vor ingrasa (cu conditia sa le mananci fierte)
Ce sa nu mananci deloc deloc! deloc! deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri(nu manca nimic prajit!)
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!(ingrasa foarte mult astea!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
7 Nu manca branza!
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)! si ai sa vezi ce ai sa slabesti!
Si cred ca stii ca majoritatea bolilor sunt rezultatul unui stil de viata nesanatos:cancer,hipertensiune, boli de inima, diabet et.
Daca mananci sanatos vei fi o persoana de nota10!- si sanatoasa, si sa arati binehappysucces! postat la
Ps: poti manca in continuare paine.Cu conditia sa fie (paine integrala sau paine graham)!
Nu incalca regulamentul si vei avea doar de castigathappy
Succeshappy

5 răspunsuri:
| nicusorpacuraru a răspuns:

Mergi la sala si incearca o dieta fara paine multa si foarte multe fructe si legume

| bobby90 a răspuns:

Iubeste ceva IMPOSIBIL si o sa vezi ca ajungi ca gollum(stapanul inelelor)

| GregHouse a răspuns:

M-am apucat de atletism. Am incetat sa mananc dupa ora 18. Am incetat sa mananc dulciuri.
Daca esti baiat, adauga si cateva sute de abdomene pe zi. Pentru patratele.
Daca esti fata, sari coarda. E benefic si pentru coordonare.

Janina
| Janina a răspuns:

Sincer de cand ma stiu eu vreau sa pun kg pe mine, insa stiu de la prietene ca ele renunta la paine si la dulciuri.
am o prietena din clasa a 9 nu mai mananca paine (acum e anul I la master) si a slabit mult si frumos.

| mdany a răspuns:

Prin sport si o dieta corespunzatoare.

Întrebări similare