| cineva2012 a întrebat:

Voi cum va barbieriti? Eu imi incalzesc unpic de apa, dau cu spuma gilet, si cu bic gilet blue 3... iar dupa folosesc balsam aftershave...intreabarea mea: Este bine cum procedez? Am citit pe net ca dupa fiecare cursa cu bicul pe fata, bicul trebuie bagat in apa rece?! voi ce parere aveti? Cum procedati voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HeliosMetal a răspuns:

La 13 ani daca ai un fir de par pe fata, gata, trebuie sa te razi. Zic la modul general. Rade-te si tu cum stii, nu trebuie s-o iei stiintific.

3 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Zilnic, apar intrebari din ce in ce mai stupide. Probabil ca nu ai nici macar buletin daca intrebi aza ceva. Sa presupunem ca ai barba, desii ma indioesc amarnic. Daca tot vrei sa te razi, fa-o dupa ce faci baie. Atunci pielea si barba este moale. Uneori eu folosesc doar aparatul de ras,(2 lame +aloe vera) atata timp cat pielea este uda/umeda. Evita sa dai cu aparatul de jos in sus. O sa iti apara eruptii. Ceea ce ai scris mai sus, mi se par tampenii.

| EduardTPU a răspuns:

Parintii astia chiar nu mai stau de vorba cu copii lor deloc in ziua de azi?!

| adiCh a răspuns:

Eu folosesc doar apa rece, apa calda iti deschide prea tare porii pielii si te poti irita. insa iti recomand o serie de articole foarte utile de la acest link: http://www.barbierit.ro/sfaturi-barbierit