| TheAlphaFemale a întrebat:

Voi unde gasiti motivatia pentru a merge mai departe, atunci cand doriti sa faceti schimbari in viata voastra si va loviti de diferite obstacole?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Invata sa meditezi, lasa grijile de ieri si de maine deoparte si traieste ziua de astazi, viata se traieste o zi pe rand.

Iar dupa numele tau, eu zic ca nu esti alpha deloc.

| iam2good2u a răspuns:

In speranta ca totul va fi bine

| veryo70 a răspuns:

Nu trebuie sa cauti o motivatie sa mergi mai departe ele se vor termina la un momentdat si atunci ce vei face? Gandeste-te ca tu poti face lucruri frumoase pe viitor si merita sa mergi mai departe orice s-ar intampla si incearca sa zambesti atunci cand ai probleme nu sta suparata. E u ma gandesc asa chiar daca azi e greu e aiurea si parca sta timpul in loc nu conteaza maine va fi mai bine si ma gandesc cate chestii pot face maine abia astept sa vina ziua urmatoare...Problemele se vor rezolva de la site in timp.

| piesa a răspuns:

Nu trebuie sa cauti o motivatie pentru.a merge mai departe si nici nu trebuie sa astepti ca cineva sa ti-o ofere, trebuie doar sa faci asa cum crezi tu ca este cel mai bine si sigur asa o sa fie cel mai bine! tu trebuie sa te ajuti pe tine insuti, pentru ca nimeni nu o poate face in locul tau! eu stiu asta cel mai bine....viata tot timpul iti ofera o noua provocare,,, de aceea este atat de frumoasa! capul sus si privirea mereu inainte!