| 95Cosmin a întrebat:

Vreau ceva remedii naturiste pentru alergii, sunt alergic la polen, praf, acarieni si inca cateva care nu sunt asa de comune.
*DAU FUNDA*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Remediile naturiste sunt interzise in alergii, fiindca ele contin practic intotdeauna alergeni. orice alergolog iti va spune ca este complet interzis utilizarea naturistelor de catre pacientii alergici.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un alergolog dar și un homeopat!
Sănătate!
Pa, pa.

| SabinaRsT a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic si sa-ti prescrie exact ceea ce trebuie sa eviti si ceea ce iti face bine pentru alergiile tale.

| valentingb a răspuns:

Naturiste.poate ca sunt. Dar nu vreau sa imi dau cu parerea asa ca iti spun ce stiu sigur : Flonidan, 10 pastile/14 lei, un medicament foarte bun, pentru orice alergie, inclusiv venin de albina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista remedii naturiste, parerea mea este c-ar trebui sa te vada un medic alergolog.
Te pup!

| supermamici a răspuns:

De acord cu Crip, ai nevoie de o parere medicala in primul rand. Ce poti tu sa faci este acasa sa iti instalezi un purificator de aer de camera (nu mai sunt atat de scumpe): http://timez.ro/purificatoare-de-aer-pentru-camera/

Despre alergii poti sa citesti acest articol: http://www.supermamici.ro/alergia-la-copii/

| CripWalker a răspuns:

Ai putea sa mergi la o farmacie de naturisti (produse din plante naturale) si sa intrebi pe vanzator/vanzatoare daca are ceva referitor la problema ta, nimeni nu iti poate da un sfat clar despre ce trebuie sa iei