| Azazel_2358 a întrebat:

Daca am asm bronsic alergic... pot sa fumez?(nu vreau sa ma apuc doar asa de incercare)
Stiu vorba aia cu incercarea moarte nare da' vreau sa fiu sigur...
Asmul e ameliorat de ceva vreme...La testele alea a iesit ca sunt alergic la acarieni(praf de casa).
Deci ce consecinte poate avea o tigara asu cateva fumuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu, categoric nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face o criza de respiratie grava

| MrAdmus21 a răspuns:

1- De la citeva fumuri de proba, pina la fumator consacrat e o distanta, foarte, foarte mica. Daca si anturajul te face sa ai aceasta intrebare, gindeste doar pentru tine, nu ce zic sau ce fac altii, deoarece relatia cu boala, tigarea, spitalul si cimitirul e o relatie personala, nu de grup.
2- Daca aia asm, cu atit mai mult trebuie sa te tii departe de tigara. Organismul tau este in crestere si are nevoie sa lupte doar cu boala, nu si cu factori externi care sa zadarniceasca eforturile sistemului imunitar de a invinge asmul.
Succes in lupta cu ispita!