| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dau pierce in buric si ma duc la cineva care nu e specialist si nu are nici din astea speciale pentru asa ceva are un ac mai gros, are ceva daca imi dau? poate sa mi se infecteze sau sa se intample ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Bineinteles ca se poate infecta daca acul nu este steril.Trebuie sa te duci la un salon specializat, sa fie un ac de unica folosinta, persoana sa poarte manusi, cercelul sa il dezinfectezi inainte sa ti-l pui.

| AlexanderAdrian a răspuns:

In buric se fac piercing-uri si se pun materiale de cea mai buna calitate pentru ca e o zona extrem de sensibila si da poti face o infectie extrem de urata. Mergi la un salon specializat. Exista socuri infectioase care pot cauza si moartea, nu te juca cu focul.