| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma maturizez, sa fiu indiferentastraight face cum pot sa reusesc asta?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Tu câţi ani ai? Încearcă să îţi faci prieteni mai mari ca tine şi te veui maturiza încet. Oricum te vei maturiza odată cu trecerea anilor; ai să vezi.

| nobody_9468 a răspuns:

Tu ai impresia ca indiferenta este o dovada de maturitate?straight face
Maturitatea consta in totul altceva...

Bafta.

| Yang a răspuns:

A te maturiza nu inseamna a fi indiferenta.Inseamna a fi o persoana responsabila a-ti lua responsabilitati a fi pregatit sa accepti consecintele actiunilor tale a fi in stare sa decizi ce este mai bine pentru tine si viitorul tau nu stiu cati ani ai dar maturizarea nu are varsta unii nu sunt maturi nici la 40 de ani.in ceea ce priveste indiferenta nu este o calitate iar odata ce inaintezi in varsta te maturizezi mai mult sau mai putin inveti din propriile greseli iar daca suntem destul de destepti invatam si din greselile celorlalti usor de zis mai greu e de facut

| Misha_1025 a răspuns:

Sunt multi de virsta a 3-a care nu s-au maturizat inca, asa ca sfatul meu este sa fi tu insati pentru ca ce-i al tau e pus de-oparte iar cu indiferenta e simplu: te faci ca nu vezi, nu auzi (decit ce-ti convine) sau te uiti in oglinda si spui: la naiba fatoo, da pina cind?

| Incubus a răspuns:

Sa te maturizezi nu inseamna sa fi indiferenta

| Bacemi a răspuns:

Maturitatea nu inseamna indiferenta. Maturitatea inseamna intelepciune. Inseamna sa stii sa iei decizii si cum sa te porti pentru a-ti pastra aproape persoane care iti vor binele si sa te indepartezi de cei rai. Inseamna sa stii sa pui binele altora asupra binelui tau dar sa stii cine merita asta.

| shadovv a răspuns:

Fi tu! nu fi ce te vor altii.

| Vizitiul a răspuns:

Maturitatea este argumentata de fapte iscusite si nu de faptul ca esti indiferenta cu cei din jur.

| Sin a răspuns:

Te poti maturiza prin a-ti scoate din cap ca "maturitatea" inseamna "indiferenta".

| Flav a răspuns:

Timpul va decide asta. Si eu vrea sa ma maturizez, dar degeaba. La batranete, o sa vedem ca degeaba suntem maturi.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Depinde ce ai vrut sa spui prin "indiferenta". Poti privi cu indiferenta comentariile malitiose, barfele, lucruri minore ce n-ar trebui sa te afecteze.Sunt lucruri ce trebuie tratate cu indiferenta.

| Mariiko a răspuns:

Asta vine de la sine

| Good Cat a răspuns:

Cu timpul.

Da-mi pm cu id-ul tau, Goodcat e rea! Nu dezvaluie treburi de-astea la oricine laughing

| Incubus a răspuns:

Bacemi-un om matur NU este neaparat mai intelept(trebuie sa te contrazic)pentru ca orice razboi a fost inceput de un om matur oameni mari sunt responsabili de cele mai multe crime(unde este intelepciunea)ca sa nu mai spun de iubire:cine poate iubi mai sincer si neconditionat un copil sau un om "matur"?
sfatul meu pentru cea fara nume este sa nici nu incerce sa se maturizeze ca nu o sa-i placa dupa acea ce a devenit si in plus are tot timpul, nu e un lucru de care poate scapa si nici nu o sa ii placa lumea oamenilor mari (un om matur din puncut meu de vedere este un un om lovit de viata si greutatile ei, pentru nu-ti mai arde de jucat cand ai atatea belele pe cap, desi poate asta ar fi si salvarea omeniri:o lume plina de copii fara rautate si ura)eu iti recomand sa fi tu insuti caci daca incerci sa devi "om mare" alti oameni o sa-ti duca dorul(vechea tu)
si daca nu esti indiferenta la ce se intampla pe langa tine, la ce simti sa stii ca te felicit si daca ar fi lumea plina de cei ca tine cu siguranta ar fi mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa te maturizezi pur si simplu.Trebuie sa lasi timpul sa faca asta