| ReignForest a întrebat:

Vreau să merg pentru prima dată la sala de fitness.Cum se procedează și câte ore se face? Ce trebuie să faci mai întâi? de câtE ori trebuie să merg la sală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Intrebarile puse de tine sunt atipice. La sala cand te inscrii, te poti duce de cate ori vrei tu pe saptamana, poti sa te duci si de 3 ori pe zi. Antrenamentele ti le faci cate ore vrei tu, doar nu există un timp universal cât sa stai la sala. Daca consideri ca nu stii ce exerciții sa faci, ori cauti pe internet exerciții, ori intrebi vreun antrenor de acolo de niste exerciții daca o vrea sa iti dea exerciții gratis, daca nu, iti iei un antrenor personal pana cand te prinzi tu ce sa faci.