| BadBoys007 a întrebat:

Am 1, 76 si 84 kg si m-am gandit ca a venit momentul sa ma duc la sala, o singura data am fost la sala, trebuie sa merg de 4 ori pe saptamana cate o ora. Din prima zi am inceput cu 40 de kg, cred ca este cam mult pentru un incepator... As vrea sa stiu dupa cati ani se vad rezultatele? (Nu vreau sa iau proteine)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume, migdale, nuci, caju

Deci tu vrei sa mananci doar fructe si apa?

"nu vreau sa iau proteine" => doar fructe si apa

Sa vedem in cat timp ajungi la urgente cu ulcer!

| BadBoys007 explică (pentru Cosmin86):

M-am referit la pastile! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru BadBoys007):

De fapt prafuri, ca nu am vazut proteine sub forma de pastile.

Si alea sunt TOT MANCARE ( zer, lapte, albus de ou, etc. ).

suplimente = mancare concentrata.

Si invata sa te exprimi, nu mai zi "proteine" la suplimente, doar un COPIL PAMPALAU zice asa ceva.

| BadBoys007 explică (pentru Cosmin86):

Ok, sa spunem ca ai dreptate, eu vreau sa fac fara aceste prafuri. Dar as vrea sa stiu dupa cati ani se vad rezultatele? Asta m-ar interesa. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru BadBoys007):

Depinde de genetic si de antrenament ( 90 % se antreneaza prost la sala ).

Cate mese ai pe zi?

Ai 5 mese pe zi, PROTEINE + carbohidrati la fiecare masa ( nu ciorbe si alte prostii )?

| BadBoys007 explică (pentru Cosmin86):

5 mese pe zi? As vrea sa imi faci un program cu orele cand trebuie sa mananc si ce sa mananc. Daca tot te pricepi.

| mihai2233 a răspuns:

Nu o lua ca pe o insulta.
nu da banii pe la sali deala alearga cate 5-3 km pe zi eu asa fac.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru mihai2233):

Alergi ca sa ce? sa slabesti nu sa faci muschi.

| BadBoys007 explică (pentru mihai2233):

Eu nu vreau sa slabesc, degeaba sunt slab daca forma corpului este "SLIM". Nu vreau sa arat ca o femeie la corp. Se pare ca nu ai citit bine raspunsul! big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihai2233):

Daca pe tine atat de putin te duce capul, inseamna ca si el ar trebui sa faca la fel?