| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Vreau sa-mi fac piercing in limba insa fara sa stie parintii mei...cu salonul o rezolv chiar daca am 17 ani ...insa as vrea sa stiu care sunt riscurile si totusi ce mi-ati recomanda sa nu fac pentru catva timp... poate o sa spuneti de ce nu ma interesez pe net dar poate unii dintre voi au piercing si pot sa-mi spuna din proprie experienta asa pe net pot sa minta aia ca habar n-amhee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Evită lactatele pentru că rişti să ţi se infecteze. Trebuie să îl ţii cel puţin o lună să ţi se formeze gaura, iar abia după perioada asta poţi să-l schimbi. O să-ţi fie umflată limba între câteva zile şi o săpentruămână. O să te pişte dacă mănânci picant (mai tare decât de obicei) şi cam atât. Mai există nişte riscuri dar sunt pentru alt tip de pierce-uri în limbă care nu le fac ăştia în salon.

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti faci linistita am un prieten si are piercing in limba de un an si nici acum nu stiu parinti lui...si acum si eu am sa-mi fac:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am...si foarte super cu el...eu foarte repede m-am acomodat cu el si nu am avut probleme deloc.la mine in 2 zile a fost putin inflamata limba dupa aian-am probleme.

| oO a răspuns:

Mare grija la infectiibig grin

| dany21 a răspuns:

Hey nu va mai legati de saraca fata si nu mai vorbiti din auzite.eu sunt student cu bursa la politehnica si mi-am facut pierce in limba de placere. mi-a fost umflata limba 2 zile si da am fost putin sasait.nici acum nu stiu parintii si de schimbat mi l-am schimbat dupa o saptamana

| AnKu_4704 a răspuns:

Si eu am avut pierce` in limbalaughing si doar la 12 anilaughing si tot asa fara sa afle parintiilaughing si eu nici macar la salon nu l-am facut
eu eram mai mult ca sigura ca o sa afle dar asta e o obsesie si nu am scapat nici acum de ea
eu mi-am facut pe 2 iulie si acum imi fac iar pe 2 august sa stii ca eu am vorbit normal si am mancat ca de obicei
prietenii care au asa ceva imi spuneau ca o sa ma doara foarte tare dupa ce mi`l fac si nu a fost asa deci nu mai crede ce spune lumea ca nu toti avem aceeasi limba

EU TE SUSTIN:X AI GRIJA ORICUM VOR AFLA::*:*pup dolceeeeeexlove struck

| pytyk_4096 a răspuns:

Vreau si eu id la o fata cu piercing in limba :X tongue ft tare pytyk_pytyk17

| HBKAdr1aNNN a răspuns:

Hey,tu ai 17 ani eu am 13 si am pierce.Parintii nu au aflat nimic...ma rog sa trecem la sfaturi happy :
1.In timp ce iti faci piercul trebuie sa fii calma
2.Ai grija cine ti-l face pentru ca se poate sa nimereasca o vena si asta duce la hemoragie fapt pentru care trebiue sa te duci la spital deoarece vei pierde cantitati mari de sange.
3.Pentru cateva zile maxim 3-4 ti se va umfla limba
4.Vei vorbii ''sasait'' sau ''rarait''...sau ambele asa am fost eulaughing
5.Sa nu mananci sub nicio forma lactate, sa nu bei sub nicio forma lapte pentru ca se poate infecta urat.
6.In timp ce mananci, in caz ca mananci ceva mai ""greu"" sa ai grija sa nu bagi mult in gura(sper sa nu o ia cineva in sesns de... porcarie), De preferat sa mananci supehappy
Acum sa trecem la parinti. Sfaturi cum sa nu afle:
1.Cum incepi sa vorbesti cu ei dupa ce ti-ai pus piercul incearca sa vorbesti cat de normal chiar daca doare foarte tare.
2. Evita conversatiile lungi
3. Vorbeste cu gura inchisa, dar discret happy
4.Sa incerci, atunci cand iti vine sa razi rau sa nu deschizi toata gura cat sa se vada.
Asta a fost tot cu ce am putut ajuta happy
Respect! happy

| Miruna_6826 a răspuns:

Sebii de unde 17 ani ca tu nici 14 ani nu ailaughing)))