| Bmth_Emi_1996 a întrebat:

Hello, TPU, am o problema,
Vreau sa-mi fac un piercing in limba, m-am documentat si chiar daca stiu riscurile vreau, dar nu vreau sa vada sau sa afle parintii.
Ce pot sa fac? cum sa il ascund? si imi trebuie acordul parintilor, neaparat? (scuzati categoria, am nevoie urgent de un raspuns) funda plzzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

1.Sincer sa fiu de acordul parintilor, nu prea e o problema, stii cum e, cine refuza sa faca un ban in Romania? Te refuza primul? Lasa te accepta al 2-lea care are mai mare nevoie de banilaughing
2. Poti sa t-il faci mergand la un salon care se ocupa cu asa ceva, stii riscurile deci stii de ce sa mergi la un salon specializat.
3.De ascuns, fie incerci sa deschizi mai usor gura, sa nu se vada in prezenta lor(cam greu dar e o varianta). Alta varianta ar fi sa il dai jos cand esti acasa, iar daca exista riscul sa se acopere gaura sa incerci cu unul mai putin vizibil, eventual o culoare care sa nu iasa in evidenta.
PS:Sexy alegerelaughing

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce ai vrea să faci așa ceva? Ce ai
în capul ăla?

| Bmth_Emi_1996 explică (pentru T0T):

Deci am pus intrebarea asta sa primesc raspunsuri, nu critici sau alte chestii, daca ai experienta sau stii mai multe spune-mi daca nu, e alegera mea, nu sunt nici prima nici ultima persoana care vrea piercing in limba.

| T0T a răspuns (pentru Bmth_Emi_1996):

Păi sunt și mai multe persoane care se droghează dar nu înseamnă că e bine. Folosește-ți creierul.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu zic sa ti-l faci, dupa aia, nu o sa-ti mai spuna nimic ai tai.Bine, cateva critici la inceput, dar o sa le treaca.Si eu vreau, dar nu prea sunt sigura.
Mergi la un salon si intreaba.Eu stiam ca daca esti minor, trebuie sa te insoteasca un adult.Mergi si tu cu un verisor mai mare sau un unchi, ceva.
Mie imi plac la nebunie love struck si acum mi-as face unul daca nu mi-as fi ales o meserie care nu imi permite asa ceva.
Pa!

| Armenianeek a răspuns:

Nu poti sa-l ascunzi. Oricum o sa afle, deci mai bine sa stie de la inceput.

| IonutIoni123 a răspuns:

Iti pot spune doar ca piercing-ul nu te face sa arati mai bine si ca, daca tu esti cea din poza esti deja destul de frumoasa si nu ai nevoie de asa ceva, lasele pe cele mai putin frumoase sa isi puna piercing pentru ca tu deja atragi atentia prin frumusente. Gandeste-te mai bine :*