| larysa_9562 a întrebat:

Vreau sa slabesc sa spunem 5 kg dar vreau o cura de slabire rapida va rog ajutati-ma happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lɑяisɑ a răspuns:

Http://www.cura-de-slabire.ro/diete/cura-de-slabire-rapida.html
Nu cred ca poti 5kg daca vrei asa repede.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce nu înveți să mănânci?
Alimente sărace caloric dar care să asigure buna fucționare a organismului și mișcare fizică făcută zilnic pentru arderea caloriile.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Esti la mare? Inoata, inoata mult. Manca lebenita in loc de suc sau inghetata. Masa de dimineata - 1 felie paine, 1 ou fiert, 1 felie de telemea, masa de pranz - 1 portie ciorba de varza sau de legume verzi, carne slaba gatita prin fierbere, pe gratar sau sub capac cu garnitura de legume sau orez, 2 felii de paine, masa de seara 1 cana compot sau ceai cu 2-3 biscuiti. Intre mese sau ca desert numai lebenita sau alte fructe, in afara de banane.
Interzis in totalitate sucuri din comert, semipreparate (mezeluri, pateuri, conserve, etc.), fast-food, condimente artificiale gen vegeta, knorr. Pentru condimentare foloseste doar sare, otet si condimente naturale din plante: piper, boia, dafin, cimbru, marar, etc.
Si am uitat, doar paine neagra sau graham, uita-te si pe reteta sa nu fie cumva paine alba colorata (colorantul caramel, unul dintre cei mai periculosi aditivi alimentari).