| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Vreau sa va intreb daca stiti un tratament care sa dea roade pentru o persoana care are dermatita seboreica? Naturist sau cu medicamente

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Din cate am citit, dermatica seboreica se tine sub control si doar se amelioreaza simptomele acesteia. Nu exista tratament care sa o vindece. Specialistii "spun" ca nici macar nu stiu exact de ce apare, de aceea nu o pot vindeca.