| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sfaturi de slabit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai minca, fă sport, atîta vreme cît maninci detoate nu vei slabi, trebuie sa numai maninci paine dulciuri cola carbogazoase, fastfood si atunci vei vedea o schimbare in trun an daca slabesti este mare lucru, dar daca nu te tii de regim si nu faci sport sa arzi caloriile nici o sansa sa slabesti mincind.

| Violleta2022 a răspuns:

Injumatateste portia de mancare si alerga 5km pe zi.

| ZeroȘapteOpt a răspuns:

Renunță la sucuri, la dulciuri (înlocuiește-le cu fructe), din mâncărurile care sunt bombe calorice (in special cele de sărbători) ia doar de poftă, bea multa apa, mănâncă multe proteine, max 2 felii de pâine pe zi și în general încearcă să nu treci de nr de calorii care îți trebuiesc ție conform înălțimii, vârstei și greutății.
Apropo, îți poți descărca My fitness pal pe telefon, e utila. Spor și succes!