| iubaretul13 a întrebat:

Vreau si eu sa ma ingras ca sunt foarte slab. Ce pot sa mananc ca sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Depinde si de ce varsta ai...
Daca esti adolescent si ai 13-15 ani... poti sa mananci o vaca intreaga, tot nu te ingrasi!
Daca esti adolescent ..atunci nu ai ce face, esti in perioada de crestere, si ce vrei creste vei creste in inaltime ..nu in greutate!
Dupa 18 ani in schimb o sa se vada schimbarea...
Tot ce poti sa faci in perioada asta e sa iti schimbi programul meselor * manca mult seara sau noaptea *, si ia si niste vitamine care sa te ajute la asimilarea grasimilor.
Dar nu iti recomand sa incerci sa te ingrasi brusc!
Un colesterol marit este mult ..mult mai periculos ca un corp mai slab

| TreiSurori a răspuns:

Incearca sa iei de la farmacie vitamine.Alea ingrasa.
de mancat poti manca ce vrei....degeaba.

| DarkSonik a răspuns:

Mancaruri grase cu mult ulei ca:cartofi prajiti; fast food etc.