| ashmeker a întrebat:

am si eu o problema cum as putea sa mananc mai mult adica vreau sa ma ingras sunt prea slab adica vreau sa mananc mult dar nu pot FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci mult. Doar mananca gras : multa carne, paine, ciocolata.

| miTzuliK93 a răspuns:

Deci fii atent. Ideea e sa nu mananci mult, si ca mananci alimente bogate in calorii.

Mezeluri si preparate din carne: salam, parizer, crenvursti, pateu, carnati

Carne: porc, pui cu piele

Dulciuri: orice contine faina alba, zahar si ulei/margarina, torturi si prajituri de orice fel, ciocolata, biscuiti cu si fara crema, jeleuri, napolitane, fursecuri etc.

Alimente sanatoase cu multe calorii:

Cereale si pseudocereale: grau, ovaz, secara, porumb, quinoa, mei, hrisca

Nuci si seminte: seminte de in, seminte de susan, seminte de dovleac, migdale, alune, arahide, nuci de cocos

Fructe uscate: stafide, curmale, smochine, prune, caise

Fructe proaspete: banane, struguri, avocado, ananas, portocale, pere

Uleiuri: ulei de masline, ulei de peste

Alte alimente bogate in calorii: oua, lactate grase (unt, smantana, lapte integral), ciocolata.

Ai mai sus niste exemple pe care le poti incerca.

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

Așa și eu...
Ai mei bagă in mine vitamina C si fructe care contin vitamina C...
Poate te ajută cu ceva happy

| TheMese a răspuns:

Salut.daca vrei sa te ingrasi, nu te-as sfatui, mai bine ramai asa cum esti, du-te la o sala de forta sau cumpara on-line CARBOHIDRATI.