| Mariana_Georgiana_1993 a întrebat:

Vreau si eu sa scap de pistrui, ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai o terapie cu laser te poate scăpa!
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Se gaseste la farmacie spirt pentru fata si crema pentru pete sau rapida.Mai intai pui pe tifon spirt de fata, si daca nu trec petele folosesti si crema rapida sau pentru pete.O sa ai o fata impecabila.Succes.

| Camelisa a răspuns:

Sti big grin mama mea spunea ca primavara cand se taie via, apa de la vie, cu ea sa te speli pe fata.A spus ca ea asa a folosit si a trecut.
Numai bine

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Si eu am avut acum 14-17 ani pistrui. Am fost plin de pistrui pe fata. Am folosit coaja de banane si de portocale. Prima data te speli pe fata, iar daca folosesti sapun, foloseste unul care nu usuca pielea prea tare... apoi cu un prosop curat tamponezi fata, adica te stegi, apoi astepti cam 1 minute si te dai pe fata cu coaja de banane, mai exact cu partea alba nu cu cea exterioara. Dupa ce te-ai dat stai cam 5-7 minute si te speli din nou pe fata dar de data asta fara sapun. In ziua urmatoare faci la fel doar ca de data asta foloseste o coaja de portocala (sa nu fie galbena ci sa fie portocaliu intens, spun asa fiindca uleiul din coaja aceea e foarte bun si de calitate), strangi putin coaja ca sa iasa uleiul din ea si te dai pe fata. O sa te cam usture un pic fata, dar e o usturime placuta, nu doare. Astepti cam 10 minute de aceasta data ca sa lasi timp pielii fetei sa absoarba uleiul apoi te speli cu apa fara sapun. Si o ti tot asa timp de 1 luna, poate nu o sa trebuiasca atat. O sa-ti dispara pistruii garantat. Sper sa te ajute acest raspuns.