| jon22 a întrebat:

Vreau si eu un sfat ceva pentru balonari cu ceai orice ma dispera am fost si la doctor si mi-a dat zymogen nu prea are efect mi-a zis ca nu e nimic grav dar ma scoate din minti cand imi vad burta umflata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Incearca sa iei dupa fiecare masa Triferment sau Debridat,pentru mine are efect. Am aceeasi problema ca si tine iar daca nu imi trece balonarea ajung sa fac criza de fiere, deci ma ajuta foarte mult. Debridat iau mai putin, de obicei inainte de masa daca nu am avut scaun dar Trifermentul tot timpul.

| dublud a răspuns:

Triferment. As murii fara el.