| Roman_Luissa_1998 a întrebat:

De vineri dimineata sunt umflata la burta, nu-mi trece deloc. Oare este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Henry34 a răspuns:

Atunci nu are legatura cu glandele sexuale ci doar cu cel endocrine. Mergi la doctorul de FAMILIE, nu altul, pentru niste pastile gastro-intestinale. Asa a avut si prietena mea o intamplare

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca in astfel de situatii, sa te prezinti la medicul de familie pentru a fi consultata (gratuit). In functie de diagnosticul stabilit iti va prescrie tratamentul adecvat sau in cazul in care constata ca este necesar te va trimite la spital pentru investigatii suplimentare. Multa sanatate!

| Henry34 a răspuns:

Depinde. Ai un ciclu regulat al menstruatiei?

| Roman_Luissa_1998 explică (pentru Henry34):

Da, dar sunt virgina

| Henry34 a răspuns (pentru Roman_Luissa_1998):

Atunci nu are legatura cu glandele sexuale ci doar cu cel endocrine. Mergi la doctorul de FAMILIE, nu altul, pentru niste pastile gastro-intestinale. Asa a avut si prietena mea o intamplare

| ChituAlexandru1289 a răspuns:

Inseamna ca esti insarcinata...cu Mickey Mouse