| Darkerblack a întrebat:

Vreau toate tipurile de boli de piele pe care le stiti. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Dermatita, acnee, psoriazis, candidoza, vitiligo, herpes, negi, veruca, eczema, varicela, rujeola

| NeymarJr11 a răspuns:

Ciuma, laughing era acum 100 de ani big grin

| Darkerblack explică (pentru NeymarJr11):

Merci pentru lectia de istorie, dar aici vorbim de prezentwinking

| EMike a răspuns:

Acnee, arsuri, urticarie, plagi. Nu ti-am scris numai bolile, ti-am scris si "Ranile" happy Cius!

| NeymarJr11 a răspuns (pentru EMike):

Arsuri = boala, te duce capu laughing de nu ai treaba

| TeDrqq a răspuns:

Pfuaiii is o gramada eu iti zic pe care le stiu eu laughing :

-Scarlatina
-Varsat de vant
-Zona zoster
-Zona zoster la copii( se manifesta altfel ca zona zoster, am avut si eu, trece repede, si nu raman semne, insa la zona zoster trece foarte greu si raman si semne --- zona zoster la copii se poate intampla si la adulti)
-Pojar
-Varicela
-Raie laughing

si cam atat stiu, daca imi mai aduc aminte iti mai zic laughing

| EMike a răspuns (pentru TeDrqq):

M-a pus necuratul sa caut toate bolile pe google images si mi s-a facut scarba I don't want to see!

| 7Roby7 a răspuns:

-Eczemele
-Dermatitele
-Psoriazisul
-Varicela
-Rujeola
-Herpes simplex 1
-Herpes simplex 2
-Impetigo
-Celulita
-Foliculita
-Scabia
-Dermatita atopica
-Diabetul zaharat(are cateva actiuni negative si asupra pielii)
-Fasceita necrozanta
-Boli afectate de bacteria numita Stafilococi(majoritatea acestor boli nu au obligatoriu un nume)
-Herpesul
-Candida
Sper ca ti-am fost de folos!

| Darkerblack explică:

Printre ele fiind si ciupercile