| eu_3300 a întrebat:

Vreu si eu o metoda sa scap de cosuri, de roseata de la cosuri, si de pete, cat de repede se poate va rog multsad, zineryt-ul este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In primul rand - o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Zineryt este nu bun, ci foarte bun, minunat in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu incredere! Aici poti citi mai multe despre acest remediu miraculos (zic eu): http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare tot de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Succes!

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt,e foarte bun si se vad rezultatele dupa cateva zile.Ti-l recomand fundita?

| Alex_2741 a răspuns:

Fa niste malai cu ou si apa si spalate o sa ai fata nitel rosie pe urma dar fa de cateva ori spalarea asta happy si o sa ai rezultate din primahee hee. Crede-ma si eu si fratele meu ne-am spalat si acum nu am cosuri deloc :X.

| alexutsuuu a răspuns:

O fi el bun, dar usuca pielea si o face de baba. O crema cu hidratare intensiva ar face bine pe langa el.

| Anonim2938 a răspuns:

Isi pierde din eficacitate, deci te cam dai degeaba dupa cele 5 saptamani. Am incercat si eu Zineryt si in primele 4-5 saptamani mi a facut bine, dar dupa aceste saptamani s a obisnuit fata cu el si nu mai avea nici un efect straight face trebuie sa faci o pauza cam de o luna dupa ce te dai cu el. in aceasta luna trebuie sa folosesti altceva. iar apoi din nou zineryt si poate nici asa nu si va mai face efectul

| missis16 a răspuns:

Depinde. prietenei mele i-au disparut cosurile insa mie nu. deci depinde de persoana happy

| bebebita a răspuns:

Spalate cu apa tonica pe fata regulat functioneaza bafta:*

| alinaaaaaa a răspuns:

Da.este bun zyneryt`ul:d
mai is si la Avon niste chestii:d f0arte bune :d

| udya a răspuns:

Zynery-tul este foarte bun alaturi de doxicilina 1 cps la 12 ore timp de 7 zile si spalata fata cu sapun dove este hidratant la mine a avut efect. Tratamentul cu doxicilina l-am urmat 3 luni.