| andrei123145632 a întrebat:

Ziceti-mi o metoda rapida cum sa scap de cosuri dar nu cu dermatologul, ziceti-mi orice din bucatarie... orice... Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Din bucatarie ar fi ceva. Poti sa cauti pe internet retete pentru masti faciale care te scapa de acnee.
Am citit undeva ca cartoful usuca cosurile, dar nu stiu cat de bun e :))
In schimb, o metoda bune pa care am folosit-o a fost pasta de dinti.Tot ce trebuie sa faci este sa iti acoperi cosurile cu pasta de dinti inainte de culcare.Doar cosurile,nu toata fata! Pasta de dinti se intareste si ramane acolo, nu intra in piele.
Dar poti sa mergi la farmacie si sigur o sa gasesti ceva bun.
Uite, eu acum folosesc niste chestii de la gerovital: Crema sebo-reglatoare purificatoare, ajuta la reducerea sebumului din piele, cel care determina aparitia cosurilor; baton corector purificator.Este foarte bun, il folosesc cand plec undeva.Arata ca un ruj,numai ca e maro,ca si fondul de ten, si il aplici pe cosuri., si mai folosesc si o crema ultra-activa, dar numai seara, tot pentru cosuri. Uite de unde le poti vedea:
http://www.farmec.ro/produse/ten-2/4.html
Chiar nu sunt scumpe, si poti sa le iei de pe, sau le gasesti si la real,
kaufland, etc.
Succes!

2 răspunsuri:
| Aleka28 a răspuns:

Pai daca ai bicarbonat de sodiu in bucatarie functioneaza foarte bine! Pui bicarbonat si apa dar nu multa cat sa faci o pasta, pe care o aplici apoi pe fata ea initial se va usca cand se usuca te speli pe fata! Sa stii ca functioneaza destul de bine! happy

| CarolinaRose a răspuns:

Eu am o prietena care a avut foartemulte cosuri, si a mers la farmacie si-a cumparat un fel de lapte de fata se numeste DOINA, te dai cu ea pe fata si dupa te cureti cu spirt.