| GulDan a întrebat:

Zilele astea am tot facut atacuri de panica si m-am panicat intruna...

Iar acum simt o incapacitate de respiratie simt ca e ceva ineregula si imi e frica sa nu innebunesc.

E normal cand respir pe gura sa ma ia panica crezand ca nu respir ok? si respir pe nas.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| marian5888 a răspuns:

Cred ca ti-ar folosi un psiholog, ce ai descris sunt exact simptomele atacului de panica(nu o sa innebunesti) Incearca exercitiu fizic, remedii naturiste, si cauta pe net cauze posibile.

| GulDan explică:

Nu dar ce ma sperie ca pe net zice 20 de min eu simt asta de ieri seara sad ma si doare putin in piept in momentu asta... darr nu fac nimic si tot am dificultati...ca ma tot gandesc la asta si reapare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se moare din atac de panica.Tu te sperii de ceva anume si ramai speriat.Totul e sa nu mai dai asa atentie respiratiei sau altor amanunte.Si plus de asta sa te autocalmezi,autocontrolezi singur. Si o vizita la psiholog,eventual psihiatru. E boala sufletului. Da, atacul de panica se manifesta prin dureri in piept, lipsa de aer, amorteli in mana stanga say degete.Dar astea sunt numai in cap, de fapt ai aer dar tu crezi ca nu.Deci,psihologul.