| Lara_1864 a întrebat:

A auzit cineva de mancarea Tachino Alforno? daca da as vrea sa stiu si eu modul de preparare si ingredientele...desi o parte le cunosc?

3 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

"Tacchino al forno" inseamna curcan la cuptor din italiana. Asezonat cu un sos dulce-acrisor dai lovitura happy

| florar a răspuns:

Curcan la cuptor cu vin alb si condimente pentru friptura.

| Mishulet a răspuns:

Piept de curca la cuptor. Condimentezi cu sare, piper, vegeta, salvia, rozmarin. Poti pune in tava unde il coci si cateva bucati de cartofi, sunt bune si asa ai si garnitura.