| edytZzza a întrebat:

Alege un raspuns castigator

Salut TPU. Am tinut o dieta cu putine calorii maxim 500-700, timp de 1 luna. Si metabolismul meu sa obisnuit cu mancare putine si calorii putine, acum as vrea sa mananc de mai multe ori pe zi de 3-4 ori, inainte mancam de 2 ori, dimineata si la pranz. Acum vreau sa mananc si seara, pana in 19. Deci vreau sa bag mai multe calorii 1500-2000 cat este normal, cu ce mancaruri sa incep, DAR SA NU PUN TOT CE AM DAR JOS!

Va rog dati-mi si mie un meniu cu ce sa incep usor usor...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce meniu iti alegi, doar sa contina o farfurie de fasole pe zi. vorbesc serios. au niste carbohidrati (pe langa alte multe elemente esentiale) pe care organismul ii ia exact atunci cand are nevoie fara a se depozita insa in grasime. mai bine citeste tu despre asta:
http://prodieta.ro/......m-fasolea/

| HarMonyy a răspuns:

Poii...poti sa incepi cu niste fructe, apoi cu niste legume : ciorba de zarzavaturi, spanac, brocolii...big grin in orice caz trebuie ceva sanatos. Poti in loc de sucuri si alte porcarii sa iti faci cate un suc din mere, pere si alte fructe.(cu mixerul) Apoi poti sa incepi si cu ce iti place. Dar dupa parerea mea nu foarte multi cartofi. Am auzit ca nu sunt prea sanatositongue Baftaakisslove struck

| LupulDeCaraibe a răspuns:

Mancaruri sanatoase dar in cantitati putin mia maribig grinIN curand te vei obisnui iar cu mai multe calorii!

| LupulDeCaraibe a răspuns:

Daca dai click pe mancaruri iti apar acolo cateva sanatoase!winking