| anonim_4396 a întrebat:

Am tinut o dieta cu putine calorii maxim 500-700, timp de 1 luna. Si metabolismul meu sa obisnuit cu mancare putine si calorii putine, acum as vrea sa mananc de mai multe ori pe zi de 3-4 ori, inainte mancam de 2 ori, dimineata si la pranz. Acum vreau sa mananc si seara, pana in 19. Deci vreau sa bag mai multe calorii 1500-2000 cat este normal, cu ce mancaruri sa incep, DAR SA NU PUN TOT CE AM DAR JOS!

Răspuns Câştigător
| akaleesh20 a răspuns:

Cerealele fitness ingrasa.iti spun din experientawinking manaca ce vrei dar treptat cu painea si dulciurile, s nu in cantitati mariwinking funda?

5 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

Manaca la inceput fara dulciuri si paine. iar seara manaca fructe si legume facute salata ca sa nu se puna si apoi usor usor le adaugi pe toate in dieta ta zilnica. numai sa nu exagerezi ca apoi te vei ingrasa...si la inceput fa putina miscare pana se obisnuieste organismul ca ii dai iar "papa bun" happy funda?

| edytZzza a răspuns (pentru akaleesh20):

Salata presupun ca fara ulei?!

| akaleesh20 a răspuns (pentru edytZzza):

Poti pune si 2 linguri de ulei...ca doar nu pui un bidon de ulei...si foloseste-l pe cel de masline extravirgin. e mult mai sanatos:*

| tweety96 a răspuns:

Pai mananca dimineata consistent (micul dejun e cea mai importanta masa a zilei), la pranz o ciorbita(daca iti place), iar seara o salata sau fructe. E bine sa mananci multe fructe si legume pe zi, fara produse fast foodwinking
sper sa reusesti:*:*

| edytZzza a răspuns:

Nu ar fi bine sa mananc dimineata niste cereale fitness, la pranz pe la 12-13 o ciorba de rosii, iar seara pe la 17-18 : 1 banana si 1 mar, ziua cealalta sa incep cu 1 felie de paine de secara cu gem, la pranz o salata de rosii ( cu putin ulei ) si seara la fel mereu sau o mancare de spanac? este bine sau se va depune si nu e bine cu ce incep?

| akaleesh20 a răspuns (pentru edytZzza):

Cerealele fitness ingrasa.iti spun din experientawinking manaca ce vrei dar treptat cu painea si dulciurile, s nu in cantitati mariwinking funda?