| Winehouse a întrebat:

Am auzit ca soia ingrasa... este adevarat?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Orice aliment mancat in exces ingrasa, de fapt. Soia nu este un aliment care sa aiba foarte multe calorii, deci mancat in combinatie cu altceva si nu in exces, nu are cum sa ingrase. Eu consum soia si produse din soia (lapte, pate, tofu, iaurt, etc.) de aproximativ 6 luni si sunt alternative foarte bune si sanatoase pentru multe alimente si iti recomand sa incerci, dar doar sa nu mananci prea mult, asta fiind valabil pentru orice aliment. Ideal e sa variezi totul happy.

6 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| Jameson a răspuns:

Nu ingrasa

| C8PILUcool a răspuns:

Da ingrasa.

| Amiiii69 a răspuns:

Nu.cine te-a zis te-a zis prost.nu ingrasa si nu are colesterol deloc.deci nu ingrasa si sper ca te-am ajutat

| lollipopzz a răspuns:

Daca e de post, tu ce crezi?laughing

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Depinde de ce mai consumi in afara de soia. contine multe proteine e drept, dar sanatoase http://www.frunza-verde.ro/soia