| usernamealy a întrebat:

Am auzit ca pâinea dietetica ingrasastraight face este adevarat? pentru ca pe purcei ii îngraşă tărâţa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca ingrasa. Mai putin decat painea alba, dar e destul de bogata in calorii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca o consumi in cantitati mici nu te ingrasi.

| lynysyk a răspuns:

Eu zic ca piinea de tarite e cea mai buna, daca nu o maninci in cantitati ca purceii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul uman nu produce enzime care sa ne ajute sa digeram taratele(adica fibra)purceii dispun de aceste enzime, are pot rupe lantul molecular si transforma caloriile in grasimi.Painea dietetica nu ingrasa asa de mult, pentru ca taratele nu pot fi digerate corespunzator, in schimb are alte substante care te pot ingrasa.Este foarte important ce bagi intre feliile de paine si nu painea in sine, daca mananci paine cu cioarba, branza, carne, cascaval, normal ca o sa te ingrasi.