| Furnicuta000 a întrebat:

Am avut niste bancnote de 50 lei pastrate undeva afara intr-o magazie si ceva care statea pe ele, a mucegait si s-au patat si ele, au niste pete maro, mici si multe. Le-am sters cu servetele umede, unele s-au curatat putin, altele deloc. Cu ce pot sa le curat sa nu se strice? Pot cumpara cu ele asa?

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mult spam inutil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bancă ți le schimbă. Fiind deteriorate s-ar putea să nu îți dea pe ele valoarea nominală, ci ceva mai puțin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu le poti sterge cu nimic ca le deteriorezi se strica seria, incerci la supermarket sa cumperi cu ei ceva si daca le primeste atunci asa faci si cu restul de bancnote pătate, daca nu le primeste din cauza petelor atunci trebuie sa incerci la bancă sa le schimbi.

| Drimmero a răspuns:

Ai dus chitra la alt nivel, aia care pastrau banii la saltea sunt mici copii pe langa tine, tu ai depozitat banii direct intr-o magazie, genial : ) ) )

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Vrei sa-ti dau toate detaliile? Te asigur ca era un loc cat se poate de sigur

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Te rog,, lumineaza-ma, cu ce erau mai siguri in magazie?

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Se pare ca tu esti ala genial, orice hot care intra in casa (si nu numai hot) cauta mai intai la saltea (ca normal ca desteptii ca tine pun banii la saltea, dupa tablou sau in alte locuri din astea stiute de cand lumea). Ca cineva sa gaseasca ceva ascuns de mine in magazie (care nu e doar o camera goala si atat) are nevoie de ore bune de cautare si nu numai asta. Deci poti sa nu mai ranjesti atata?

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Doamne fereste....am trait s-o citesc si p-asta : ) ) ) ). Cine iti sparge tie casa pentru niste bancnote de 50 de lei? Nici hotii nu mai sunt ce au fost, astia sunt dupa loz mare, nu dupa economii de familie.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Desteptule care esti tu, am aproape zilnic musafiri, nu vorbesc numai de hoti

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pa-pa-paranoia

| gabicoo a răspuns (pentru Drimmero):

La ce foame e în "valorile" noastre te taie și pentru 1.000 de lei!
Mai nou "băetzii" caută și în coșul/găleata de gunoi! Unii! Nu zic cine!winking Mari ștabi pe la fabrica de carnete de șofer de la Suceava, acolo țineau banii luați șpagă!

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Te mai sinucizi cu gândul la chelie?

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

De cand ai devenit asa rautacios si frustrat?

| Catrice a răspuns (pentru Furnicuta000):

Vârsta isi spune cuvantul laughing

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Unde ai fost? mi-a fost dor de tine...

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Cu ce sunt rautacios si frustrat? doar m-am amuzat.

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

În viața reală. Încearcă și tu

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Amuzat ca un taranoi așa e când nu ai bani te miri de ce fac alții cu a lor

| MustarIute a răspuns (pentru Catrice):

Așa e când îmbătrânești virgin

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Tocmai ce vin de afara, am inghetat.
"Amuzat ca un taranoi așa e când nu ai bani te miri de ce fac alții cu a lor" Pentru limba romana, va rugam sa apasati tasta 1!

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Ai fost la scormonit in ghena? O mare

| MustarIute a răspuns (pentru MustarIute):

Pofta mare*

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Da, te cautam acasa dar se pare ca iti mutasei 'resedinta', adica tomberonul vecin.

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Caută pe la grădiniță. Nu sunt acolo dar poate găsești o fetita pe care sa o de-a pe spate replicile astea

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Morbid?

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Yandre

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Ce mai stii tot ce misca pe aici...

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Cine vorbea, mister baza de date cu nicknameuri de pe TPU

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Ma bucur ca recunosti si nu ai nimic de obiectat, e un pas.
Auzi, tu esti vako aia? apropo de nick-uri, aia de 1.90?

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Se activează piticul din tine când îți comentează o fata? Inferiorule

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Se enerveaza girafa iar...

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Înapoi în scorbura jerme

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Inca esti trista ca nu te vrea nimeni ca esti inalta?

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Ce idei ai rolling on the floor din lumea piticilor
In lumea mea de oameni normali ma vor destui
Nu pot sa zic același lucru despre tinerolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

I-auite unde se ascundea Miss Universe ))))

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Ieși din casa sinistrule că nu mai știi cum arată oamenii normalirolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Ce parere exagerat de buna ai despre tine daca ai impresia ca te numeri printre acei 'oameni normali', chiar ma intrebam pe unde zabovesti, chiar nu voiam sa patesti ceva

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mă cunoști
. Dar tu suferi vizibil de schizofrenie paranoida si ai tupeu sa te iei de alțiirolling on the floor
Virgin o sa mori cu TPU de gat

| Lukasssz a răspuns (pentru Furnicuta000):

Asa a fost el mereu, un frustrat.Se vede ca nu a avut contact real cu vreo femeie in afara de maicăsa happy

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Bwhahahaha, esti simpatica, dihanio.

| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu ești simpatic deloc rolling on the floordacă ai vedea ce useri îmi dau inteligent, din aia pe care ii pupai in fund că îi apreciezi pe la alte intrebari că sunt cu capul pe umeri
.ți-ai schimba părerea despre tine

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Oamenii sunt kurwe cu 20 de fete, nimic nou. Nu imi amintesc sa fi facut plecaciuni niciunuia, e trist daca tu iei ca referinta aprecierile unora de aici

Răspuns utilizator avertizat
| MustarIute a răspuns (pentru Drimmero):

E trist că te dai după cireș după cum bate vântulrolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru MustarIute):

Habar n-am despre ce vorbesti.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu stai aici sa ajuți sau sa faci caterinca? Ce te... pe tine unde a ținut, treaba ta e sa ajuți omul nu sa comentezi aiurea, era asa greu sa spui du te la banca națională, mare lucru

| gabicoo a răspuns:

Furnicutz-o am să trec pe la tine să-ți cânt ceva!
Accept și bancnotele pătate!
Semnat: Greierele!

Acum serios:
În fiecare capitală de județ există o reprezentanță BNR! Mergi la ghișeul lor și ți le vor schimba! Bineînțeles că le vor verifica să vadă dacă nu sunt false!
Succes!

| Emma30555 a răspuns:

Schimba i la banca și pastreaza i în cont pe card.

| Brizbriz a răspuns:

Cu banca nationala
NU GLUMESC
te duci si le schimbi acolo (la banca nationala) si sunt OBLIGATI PRIN LEGE SA TI LE SCHIMBE
iar, nu glumeschee hee