| alissandra a întrebat:

Am cumparat acum 2 saptamani peste sarat, file, de macrou daca nu ma insel..Am gatit o parte din el si as vrea sa il gatesc si pe acesta care mi-a ramas, dar mi se pare ca are gust amarui, iar culoarea este mai inchisa... Nu are miros ciudat, insa nu gasesc nicaieri pe internet termen de valabilitate si nu vreau sa risc. L-am tinuit in frigider pana acum... Ma poate ajuta cineva? se poate strica un peste sarat tinut in frigider?

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Pestele da cele mai violente toxiinfectii alimentare.
Arunca-l!
Data viitoare, tine minte sa il bagi la congelator, nu in frigider.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU trebuia să-l ţi la frigider, la temperatura "normală"...

Trebuia să-l pui în congelator, chiar dacă NU îngheţa complet, dar era mai bine.

Acum, din moment ce şi-a schimbat culoarea şi gustul, cred că, mai bine îl ARUNCI.

Toate cele bune.

| LIN2010 a răspuns:

Cel mai indicat este sa-l arunci, deoarece poate provoca toxinfectie alimentara, de pastrat se pastreaza la congelator, dar cel mai indicat este sa cumperi cantitatea pe care crezi ca o vei consuma, pestele e delicat si cel mai gustos este cel proaspat.Respecte

| whattt a răspuns:

Arunca-l ca e mai bine asa